PROGRAM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

Program "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

realizowany był przez uczniów klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016. Honorowy patronat sprawowali: Kuratorium Oświaty

i Komenda Główna Policji.

Głównym jego celem było wdrażanie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabaw. Dla szerszego rozpropagowania programu rodzice uczniów klasy I skorzystali z prelekcji prowadzonej przez wychowawcę oraz otrzymali broszury informacyjne. Dzieci zaś dla uatrakcyjnienia zajęć otrzymali książeczki - "Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka".

Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych i niebezpiecznych oraz sprzyjała wdrażaniu reakcji adekwatnych do występujących lub mogących zaistnieć zagrożeń życia codziennego. Uczestnictwo w programie wymagało od dzieci aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Program zakończono wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu "Klub Bezpiecznego Puchatka".

Jolanta Szwaczkiewicz