RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Klasa II uczyła się udzielać pierwszej pomocy.

Program „Ratujemy i uczymy ratować" powstał dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka i jest adresowany do uczniów klas I-III.

Głównym założeniem programu jest przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności ratowniczych, oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia czyli:

-        wezwanie pomocy - numery ratunkowe

-        zachowanie w razie utraty przytomności - pozycja boczna

-        resuscytację krążeniowo-oddechową - ćwiczenia na fantomach

14 czerwcu 2016r. uczniowie klasy II pod opieką Pani Doroty Koczułap wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia teoretyczne były poparte działaniami praktycznymi na fantomach i rekwizytach. Dzieci obejrzały film animowany ,,Doktor Kręciołek”, a następnie praktycznie wykonywały kolejne czynności ratujące życie poszkodowanemu. Zajęcia pozwoliły nie tylko wyposażyć dzieci w wiedzę i umiejętności z zakresu rozpoznawania zagrożeń

i zasad udzielania pierwszej pomocy. Przyczyniły się również do przezwyciężenia lęku i obaw przed podejmowaniem działań w sytuacjach zagrożenia. Każdy z uczestników za udział otrzymał dyplom i książeczkę edukacyjną.

Dorota Koczułap